• Przecinarki taśmowe – jak kupić, by nie przepłacić

  Tam, gdzie liczy się przede wszystkim precyzja i szybkość pracy przecinarki taśmowe praktycznie nie mają sobie równych. Przy ich pomocy możliwe jest cięcie stali oraz innych materiałów konstrukcyjnych, a po zastosowaniu odpowiedniego brzeszczotu, również i drewna. Konstrukcja przecinarki taśmowej jest jednak dość skomplikowana, a co za tym idzie, dobry sprzęt musi też swoje kosztować. Czy zatem można tanio kupić piłę brzeszczotową?

 • Jak wyposażyć swój warsztat i nie zrujnować się finansowo?

  Zakup elektronarzędzi oraz maszyn do obróbki stali potrafi być dużym obciążeniem dla firmowego budżetu. Dlatego też w wielu przypadkach lepiej jest zacząć skromnie, a następnie wraz z rozwojem działalności i pozyskiwaniem nowych klientów zacząć stopniowo doposażać swoją firmę.

 • Piła taśmowa do ciecia metalu – niezastąpione narzędzie w zakładzie ślusarskim!

  Przecinanie stali oraz innych popularnych stopów można odbywać się przy pomocy szerokiej gamy elektronarzędzi, ale jeśli zależy Ci na precyzji i szybkości pracy, to piły taśmowe do ciecia metalu nie mają sobie równych. Ich konstrukcja pozwala na osiągnięcie bardzo wysokiej wydajności obróbki materiału, a stosowane w nich brzeszczoty umożliwiają uzyskiwanie w pełni powtarzalnych cięć. Co jeszcze może zapewnić Ci własna piła taśmowa do metalu?

 • Jak wybrać odpowiedni brzeszczot do piły taśmowej?

  Cięcie stali konstrukcyjnej lub innych twardych stopów wymaga nie tylko dobrej maszyny, lecz także odpowiedniego osprzętu, jakim jest brzeszczot do piły taśmowej do metalu. Jego ostre zęby z łatwością wgryzają się w obrabiany materiał, zapewniając tym samym wysoką wydajność pracy, przy jednoczesnym zachowaniu gładkiej powierzchni ciętego elementu. Jednak nie wszystkie brzeszczoty taśmowe są sobie równe, dlatego też dzisiaj pokażemy Ci, na co zwracać szczególną uwagę podczas ich zakupu.

 • Jaką taśmę do piły taśmowej kupić? 5 zasad doboru

  Na rynku dostępne są różnorodne piły taśmowe, a także różne typy pasujących do nich taśm, dlatego skompletowanie odpowiedniego sprzętu może stanowić niemały problem. Urządzenie okazuje się dużym ułatwieniem w obróbce metali, ale warto mieć na uwadze, że nie każdy typ taśmy pasuje do danego surowca czy maszyny, a źle dobrana piła może generować straty. Zapraszamy do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę.

 • Czy kierować się przy wyborze pił taśmowych?

  Piły taśmowe należą do niezwykle prostych narzędzi, które znajdują naprawdę sporo różnych zastosowań. Dzięki nim można bowiem dokonać szybkiej obróbki drewna i metalu więc cieszą się one wielką popularnością zwłaszcza wśród pasjonatów modelarstwa oraz wszelkiej maści rzemieślników. Oprócz tego jest to również narzędzie bardzo uniwersalne i wydajne. Dzięki wysokiej precyzji pił taśmowych, materiały poddane obróbce cechuje prawdziwa estetyka, a cały proces zajmuje naprawdę mało czasu. Jeśli wziąć pod uwagę te wszystkie walory, nie powinien wcale dziwić fakt, że coraz więcej wytwórców wszelkiego rodzaju produktów i konstrukcji chciałoby mieć piły taśmowe w swoim warsztacie. Czym jednak należy kierować się przy wyborze takiego sprzętu? Jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić baczną uwagę, zanim wybierzemy właściwy model.

 • Piły taśmowe bimetalowe

  Dobór odpowiedniej piły jest bardzo ważny pod względem jej zastosowania, a także powiązanych z nim parametrów technicznych. Dotyczy to również pił taśmowych, które stosowane są w przecinarkach taśmowych jako taśmy zębate o zamkniętym obwodzie napinanym pomiędzy dwoma lub trzema kołami. Piły taśmowe są powszechnie stosowane w obróbce drewna, metali, a także innych elementów i stosowane są w wielu branżach.

 • Jak dobrać odpowiednie piły taśmowe do metalu?

  Piły taśmowe mają obecnie szerokie zastosowanie w obróbce metali. Dopasowanie odpowiedniej piły jest podstawą. Pod uwagę należy wziąć kilka kluczowych parametrów, aby praca przecinarki taśmowej była wydajna i nie wiązała się z ryzykiem zniszczenia piły taśmowej, a tym samym nie generowała wysokich kosztów.

 • Kształty i podziałka zęba w taśmach tnących

  Piły taśmowe oferowane są w pełnej gamie wersji w zależności od kształtów i podziałki zębów. Gdy dobiera się taśmy tnące, należy również wziąć pod uwagę, aby działały one niezawodnie. Warto pamiętać, że jedynie piła z odpowiednio dobranymi kształtami i podziałką może zapewniać efektywną pracę przy zachowaniu niskich wibracji.

Dobór podziałki

Tabela doboru podziałki

więcej

100% Oryginal

Oferowane bimetaliczne piły taśmowe ARTSAW produkowane są w Niemczech w oparciu o doświadczenie zdobyte w trakcie kilkudziesięcioletniej produkcji

Formy płatności

Płatność za pobraniem, przelewem lub karta płatniczą.

Płatność Payu

więcej

Dostawa

Każdy zakupiony produkt dostarczamy kurierem FedEx

Dostawa FedEx

więcej