Jak wyposażyć swój warsztat i nie zrujnować się finansowo?

Zakup elektronarzędzi oraz maszyn do obróbki stali potrafi być dużym obciążeniem dla firmowego budżetu. Dlatego też w wielu przypadkach lepiej jest zacząć skromnie, a następnie wraz z rozwojem działalności i pozyskiwaniem nowych klientów zacząć stopniowo doposażać swoją firmę.

Jednak sprzętem, na którym zdecydowanie nie warto oszczędzać, jest piła taśmowa do metalu. Cena tego urządzenia, jak okazuje się w praktyce, może być zaskakująco przystępna, a korzyści płynące z jego zakupu powinny przekonać nawet najbardziej niezdecydowaną osobę.

 

Co zyskasz kupując piły taśmowe do stali?

Urządzenia tego rodzaju to przede wszystkim ogromna wydajność. Dzięki swojej wytrzymałej konstrukcji piły taśmowe do metalu są w stanie przecinać ogromne ilości stali w ciągu jednej roboczogodziny. Idealnie predysponuje to je do pracy we wszelkiego rodzaju zakładach ślusarskich oraz metalurgicznych – przy ich pomocy możliwe będzie szybkie docięcie poszczególnych elementów konstrukcyjnych, a następnie zabranie się za ich sprawnie lub dalszą obróbkę.

Jest to szczególnie zauważalne podczas wykonywania konstrukcji stalowych opartych o profile zamknięte i kątowniki – piły ramowe do metalu dzięki wyposażeniu w zintegrowane imadło zapewniają precyzyjne i co najważniejsze bezpieczne cięcie materiału.

Dodatkowo pracownik obsługujący piły taśmowe do metalu może jednorazowo nastawić ogranicznik materiału w oparciu o dane z realizowanego aktualnie projektu, co praktycznie wyeliminuje konieczność każdorazowego mierzenia ciętego elementu. Uzyskane w ten sposób detale będą zawsze posiadać idealny wymiar.

Piły taśmowe do stali doskonale sprawdzą się także w składach stali, pozwalając sprawnie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane zamówienia klientów. Mogą być także z powodzeniem stosowane w skupach złomu, gdzie będą służyć do cięcia metalowych elementów na drobniejsze i łatwiejsze do składowania kawałki.

 

Znaczne oszczędności, czyli piły ramowe do metalu w praktyce

Chociaż cena, jaką należy zapłacić za dobrej klasy piłę, może wydawać się dość wygórowana, to warto spojrzeć na taki zakup z nieco szerszej perspektywy. Profesjonalny sprzęt wyposażony jest w wydajny silnik elektryczny, który posiada odpowiedni zapas mocy do napędzania brzeszczotu tnącego. W efekcie piły taśmowe do metalu w ciągu kilkudziesięciu sekund są w stanie przeciąć nawet największy stalowy element. Nie straszne im będą kątowniki, profile zamknięte i teowniki.

Ekonomiczne jest także samo korzystanie ze sprzętu – profesjonalne piły ramowe do metalu zazwyczaj wyposażane są w zintegrowany system podawania chłodziwa, które chroni zarówno sam materiał, jak i brzeszczot tnący przed przegrzewaniem się. W efekcie zużycie taśmy jest dużo mniejsze, a materiał wrażliwy na działanie wysokich temperatur (przykładowo stal galwanizowana), nie traci swoich właściwości podczas obróbki.

 

Skorzystaj z oferty dobrego dealera sprzętu!

Bardzo duże znacznie ma to, gdzie kupujesz swoje piły taśmowe. Sklep autoryzowany przez producenta urządzenia to nie tylko pełna gwarancja, lecz także dostęp do sieci serwisowej oraz oryginalnych części zamiennych, które zagwarantują Twojej maszynie wieloletnią i bezproblemową eksploatację!

Dobór podziałki

Tabela doboru podziałki

więcej

100% Oryginal

Oferowane bimetaliczne piły taśmowe ARTSAW produkowane są w Niemczech w oparciu o doświadczenie zdobyte w trakcie kilkudziesięcioletniej produkcji

Formy płatności

Płatność za pobraniem, przelewem lub karta płatniczą.

więcej

Dostawa

Każdy zakupiony produkt dostarczamy kurierem FedEx

więcej