• Jaką taśmę do piły taśmowej kupić? 5 zasad doboru

  Na rynku dostępne są różnorodne piły taśmowe, a także różne typy pasujących do nich taśm, dlatego skompletowanie odpowiedniego sprzętu może stanowić niemały problem. Urządzenie okazuje się dużym ułatwieniem w obróbce metali, ale warto mieć na uwadze, że nie każdy typ taśmy pasuje do danego surowca czy maszyny, a źle dobrana piła może generować straty. Zapraszamy do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę.

 • Czy kierować się przy wyborze pił taśmowych?

  Piły taśmowe należą do niezwykle prostych narzędzi, które znajdują naprawdę sporo różnych zastosowań. Dzięki nim można bowiem dokonać szybkiej obróbki drewna i metalu więc cieszą się one wielką popularnością zwłaszcza wśród pasjonatów modelarstwa oraz wszelkiej maści rzemieślników. Oprócz tego jest to również narzędzie bardzo uniwersalne i wydajne. Dzięki wysokiej precyzji pił taśmowych, materiały poddane obróbce cechuje prawdziwa estetyka, a cały proces zajmuje naprawdę mało czasu. Jeśli wziąć pod uwagę te wszystkie walory, nie powinien wcale dziwić fakt, że coraz więcej wytwórców wszelkiego rodzaju produktów i konstrukcji chciałoby mieć piły taśmowe w swoim warsztacie. Czym jednak należy kierować się przy wyborze takiego sprzętu? Jest kilka rzeczy, na które powinniśmy zwrócić baczną uwagę, zanim wybierzemy właściwy model.

 • Piły taśmowe bimetalowe

  Dobór odpowiedniej piły jest bardzo ważny pod względem jej zastosowania, a także powiązanych z nim parametrów technicznych. Dotyczy to również pił taśmowych, które stosowane są w przecinarkach taśmowych jako taśmy zębate o zamkniętym obwodzie napinanym pomiędzy dwoma lub trzema kołami. Piły taśmowe są powszechnie stosowane w obróbce drewna, metali, a także innych elementów i stosowane są w wielu branżach.

 • Jak dobrać odpowiednie piły taśmowe do metalu?

  Piły taśmowe mają obecnie szerokie zastosowanie w obróbce metali. Dopasowanie odpowiedniej piły jest podstawą. Pod uwagę należy wziąć kilka kluczowych parametrów, aby praca przecinarki taśmowej była wydajna i nie wiązała się z ryzykiem zniszczenia piły taśmowej, a tym samym nie generowała wysokich kosztów.

 • Kształty i podziałka zęba w taśmach tnących

  Piły taśmowe oferowane są w pełnej gamie wersji w zależności od kształtów i podziałki zębów. Gdy dobiera się taśmy tnące, należy również wziąć pod uwagę, aby działały one niezawodnie. Warto pamiętać, że jedynie piła z odpowiednio dobranymi kształtami i podziałką może zapewniać efektywną pracę przy zachowaniu niskich wibracji.

Dobór podziałki

Tabela doboru podziałki

więcej

100% Oryginal

Oferowane bimetaliczne piły taśmowe ARTSAW produkowane są w Niemczech w oparciu o doświadczenie zdobyte w trakcie kilkudziesięcioletniej produkcji

Formy płatności

Płatność za pobraniem, przelewem lub karta płatniczą.

więcej

Dostawa

Każdy zakupiony produkt dostarczamy kurierem FedEx

więcej