Piły taśmowe bimetalowe

Dobór odpowiedniej piły jest bardzo ważny pod względem jej zastosowania, a także powiązanych z nim parametrów technicznych. Dotyczy to również pił taśmowych, które stosowane są w pilarkach taśmowych jako taśmy zębate o zamkniętym obwodzie napinanym pomiędzy dwoma lub trzema kołami. Piły taśmowe są powszechnie stosowane w obróbce drewna, metali, a także innych elementów i stosowane są w wielu branżach.

Dla uzyskania jak najlepszych efektów w cięciu, tj. wysokiej precyzji, wydajności i szybkości pracy, piły taśmowe muszą być wykonane z odpowiedniego materiału. Obecnie najczęściej stosowane są piły bimetalowe czy też bimetaliczne.

Bimetal to określenie na trwałe połączenie dwóch metali lub stopów o różnych właściwościach fizykochemicznych. Są one złączone na całej powierzchni styku, nadając w ten sposób wykonanym z nich przedmiotom odpowiednie właściwości. Piły taśmowe bimetaliczne produkowane są najczęściej z połączenia stali sprężynowej ze stalą szybkotnącą, które zgrzewane są razem. Stal sprężynowa stanowi korpus brzeszczotu, natomiast stal szybkotnąca z dodatkiem kobaltu to uzębienie o twardości 66-69 HRC (w skali twardości Rockwella).

Wykonana z bimetalu piła taśmowa wyróżnia się wieloma zaletami. Jej brzeszczot charakteryzuje się dużą elastycznością przy zachowaniu odpowiedniej twardości, a przy tym również zapewnia długą żywotność i wysoką wydajność cięcia. Czubki zębów wykonane z innego rodzaju stali odpowiadają za wytrzymałość piły. Są one mniej narażone na ścieranie, dlatego mogą także pracować bez problemów przy wysokich obciążeniach, zachowując jednocześnie optymalną wydajność pracy, co przekłada się na niższe koszty użytkowania.

Piły te również są dostępne w szerokiej gamie wersji rozmiarowych – zależnie od szerokości, grubości oraz podziałki. Pod względem długości są one zgrzewane, dlatego mogą być dopasowane odpowiednio do danej maszyny. Zastosowanie pił taśmowych bimetalicznych jest bardzo szerokie. Ze względu na swoją wytrzymałość i odporność mogą być one używane przy cięciu materiałów takich jak: aluminium, stal nierdzewna, stal narzędziowa, a także stopy metali kolorowych. Ponadto piły taśmowe stosowane są również do tworzyw czy też do drewna, co powoduje, że są wszechstronne i chętnie wykorzystywane w wielu zakładach pracy.

Zatem bimetaliczne piły taśmowe to bardzo dobry wybór. Wyróżniają się wszechstronnym zastosowaniem ze względu na swoją trwałość, są wydajne i w efekcie również korzystne cenowo w każdym zakładzie. Ze względu na szeroką gamę rozmiarów i możliwość ich zgrzewania mogą być indywidualnie dopasowane do każdego urządzenia i przeznaczenia.

Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą pił taśmowych bimetalicznych w naszym sklepie internetowym ARTSAW. Jesteśmy przedstawicielem regionalnym renomowanych producentów pił taśmowych ULTRA oraz SMART. Posiadamy własną zgrzewalnię pił taśmowych z najwyższej jakości zgrzewarką, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać piły o odpowiednich wymiarach na zamówienie naszych klientów. Zapraszamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty!

Dobór podziałki

Tabela doboru podziałki

więcej

100% Oryginal

Oferowane bimetaliczne piły taśmowe ARTSAW produkowane są w Niemczech w oparciu o doświadczenie zdobyte w trakcie kilkudziesięcioletniej produkcji

Formy płatności

Płatność za pobraniem, przelewem lub karta płatniczą.

więcej

Dostawa

Każdy zakupiony produkt dostarczamy kurierem FedEx

więcej