Jak dobrać odpowiednie piły taśmowe do metalu?

Piły taśmowe mają obecnie szerokie zastosowanie w obróbce metali. Dopasowanie odpowiedniej piły jest podstawą. Pod uwagę należy wziąć kilka kluczowych parametrów, aby praca pilarki była wydajna i nie wiązała się z ryzykiem zniszczenia piły taśmowej, a tym samym nie generowała wysokich kosztów.

Obecnie najczęściej stosuje się piły taśmowe do metalu wykonane ze specjalnego bimetalu – są to piły taśmowe bimetaliczne czy bimetalowe, których korpus składa się ze stali sprężynowej, natomiast czubki zębów są twarde i odporne, gdyż wykonuje się je ze stali szybkotnącej. Dzięki temu piła działa niezawodnie nawet przy wysokich obciążeniach. 

Przy doborze odpowiedniej piły należy wziąć pod uwagę takie parametry jak:

  • rodzaj ciętego materiału,
  • rozmiar piły taśmowej,
  • używana pilarka taśmowa,
  • indywidualne wymagania Klienta.

W zależności od rodzaju ciętego materiału konieczne jest dopasowanie piły tak, aby mogła ona dać właściwy efekt. Przy zakupie należy sprawdzić szybkość cięcia i posuw dla konkretnego typu materiału – są one odmienne dla stali konstrukcyjnych, węglowych, narzędziowych, nierdzewnych, żeliwa, miedzi, brązów, aluminium, drewna czy też innych tworzyw. Także istotne w pile taśmowej są zarówno kształt jak i podziałka zęba. Wyłącznie piła z poprawnie dopasowanymi zębami może pracować efektywnie przy niskich wibracjach.

Rozmiary piły taśmowej dobierane są indywidualnie do urządzenia – przy zamówieniu określa się szerokość, grubość oraz długość taśmy. Piła taśmowa aby była dopasowana specjalnie do danego sprzętu tnącego jest zgrzewana na odpowiednią długość. Taką usługę oferujemy w naszej firmie ARTSAW – posiadamy nowoczesną zgrzewalnię pił taśmowych z najnowocześniejszą zgrzewarką i możemy wykonać piły na indywidualne zamówienie.

Kolejny ważny parametr przy doborze to urządzenie. Przecinarki taśmowe, w których stosuje się piły taśmowe, różnią się pomiędzy sobą nie tylko pod kątem wymiarów montowanych w nich taśm, ale również pod uwagę trzeba wziąć stan szczotek do wiórów czy kostek prowadzących.

Przy doborze odpowiednich pił należy również określić swoje priorytety, w tym: żywotność ostrza, czas wykonania cięcia czy też wykończenie powierzchni materiału. Niestety, osiągnięcie wszystkich wymienionych priorytetównie jest możliwe przy użyciu tylko jednego rodzaju piły taśmowej. Należy jednak dopasować je do określonych celów pracy.

Wybierając piły taśmowe opłacalne jest zamówienie ich od sprawdzonego źródła, oferującego piły o dobrych właściwościach przekładających się na szybkość i wydajność pracy.

W naszym sklepie internetowym ARTSAW oferujemy piły taśmowe o wszechstronnym zastosowaniu, dlatego Klienci mogą u nas dopasować odpowiednie modele do swoich indywidualnych potrzeb. W razie potrzeby nasz zespół zawsze służy profesjonalną pomocą w doborze pił taśmowych, dlatego prosimy o kontakt i przekazanie nam podstawowych informacji potrzebnych do tego celu.

Zachęcamy do skorzystania z naszych usług w ARTSAW!

 


 

Dobór podziałki

Tabela doboru podziałki

więcej

100% Oryginal

Oferowane bimetaliczne piły taśmowe ARTSAW produkowane są w Niemczech w oparciu o doświadczenie zdobyte w trakcie kilkudziesięcioletniej produkcji

Formy płatności

Płatność za pobraniem, przelewem lub karta płatniczą.

więcej

Dostawa

Każdy zakupiony produkt dostarczamy kurierem FedEx

więcej